ניכיון כרטיסי אשראי

ניכיון כרטיסי אשראי

במהלך פגישותיי עם בעלי עסקים שונים קטנים וגדולים ישנה בעיה משמעותית שחוזרת שוב ושוב– "מחסור בחמצן", והכוונה היא מחסור בתזרים מזומנים בעסק לצורך פעילותו השוטפת.

כיום רוב העסקאות נעשות בכרטיסי אשראי ולא במזומן וכתוצאה מכך תזרים המזומנים של העסק נפגע.

אומנם עסקאות נעשות, שירותים ניתנים ומוצרים מסופקים ללקוחות אך הכסף לא נכנס לחשבונו של העסק.

עסקים רבים משתמשים כתוצאה מכך במסגרות אשראי והלוואות אך פתרונות אלה הינם אינסופיים, בסופו של דבר הבנק מפסיק לאשר הגדלת מסגרת או לקיחת הלוואה נוספת. פתרון נוסף כדאי ורלוונטי לא רק במצבים כאלה הינו ניכיון כרטיסי אשראי.

באמצעות שירות זה בעל העסק מקבל את שוויין של העסקאות בניכוי עמלה מסיימת טרם הגיע מועד הפדיון שלהם. לדוגמה, לקוח פרס עסקה ל – 10 תשלומים, בעל העסק מקבל את מלוא התשלום בהעברה אחת ומצד שני הלקוח רואה חיוב ב– 10 תשלומים בכרטיס האשראי שלו.

היתרונות בפעולה זו:

  • כאשר ישנה הכנסה קבועה וצפויה מראש הדבר מאפשר לבעל העסק להמשיך ולרכוש אספקה, מכשור ושירותים הדרושים לו כדי לפעול ולהתפתח, ללא צורך בהלוואות ומסגרת אשראי מוגדלת.
  • תזרים מזומנים קבוע חיוני לצורך ההתנהלות מול הבנק ולא רק לצורך הישרדות. הבנקים מעדיפים לקוחות בעלי הכנסה יציבה וקבועה על פני עסקים בעלי תנודתיות רבה.
  • ישנה אפשרות להגדיל את המכירות מול הלקוחות ,תנאי התשלום ללקוח חשובים לא פחות מגובה התשלום עצמו. לכן כאשר העסק יכול להציע ללקוחותיו תנאי תשלום נוחים, הלקוח יגדיל את ההוצאה הכוללת שלו בעסק.
  • שימוש בכרטיסי אשראי מאפשר לבעל העסק שקט נפשי וידיעה כי הוא מבטיח את הכנסתו העתידית בשונה משיקים שלעיתים חוזרים כי אין כיסוי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *